Pinterest Hesabı Oluşturmak

Mart 2010 yılında kapalı beta yayınına başlayan Pinterest, şaşırtıcı bir şekilde halen davet sistemi ile yeni üye kabul etmektedir. Pinterest hesabı oluşturmak ve üye olmak için sitenin kendisinden davet edilmeyi talep edebilirsiniz. Pinterest bu taleplere genellikle cevap vermektedir ancak davetiye alana kadar geçen süre bazen uzun olabilmektedir. Pinterest’e erişim için bir diğer yol ise Pinterest kullanıcısı olan bir arkadaşınızdan davetiye talep etmektir. Pinterest’in sizi onaylamasını beklemektense, bu metot ilk alternatife göre çok daha hızlı bir yoldur. Eğer Pinterest’i hemen kullanmaya başlamak istiyorsanız, Pinterestürk’ten davetiye almak için tıklayın.

Davet e-postasında bulunan bağlantıya tıkladığınızda sizi kayıt ekranına götürecektir. Kötü kullanımı önlemek ve kolay sosyal entegrasyonu sağlamak için Twitter veya Facebook hesaplarınız vasıtasıyla kayıt olabilirsiniz. Pinterest’e kayıt olurken Twitter hesabınızda kullandığınız e-posta adresini kullanmanız iyi olacaktır. Bu sayede yeni eklediğiniz pinlerinizi Twitter’da da kolayca paylaşabileceksiniz. Eğer işletme sahibiyseniz Pinterest’e kayıt olmak için davetiye aldığınızda işletmeniz için kullandığınız Twitter hesabınız vasıtasıyla kayıt olmayı tercih edin. Çünkü bu sayede kişisel Facebook hesabınızı Pinterest’e bağlamamış olursunuz. Ancak eğer Pinterest’i kişisel olarak sosyalleşmek için kullancaksanız, Pinterest’i Facebook hesabınıza da eklemenizi öneririm.

Kullanıcı adı, e-posta adresi ve şifre girdikten sonra kaydınız tamamlanacaktır. Bir işletme sahibiyseniz, kullanıcı adınızı seçerken hedeflediğiniz anahtar kelimelerden birini seçebilirsiniz. Kayıt işlemi tamamlandıktan Pinterest, ilk olarak size ilgi alanlarınızı, aktivite ve hobilerinizi soracaktır. İstediğiniz kadar seçebilirsiniz. Daha sonra bu verilere göre size takip edebileceğiniz rasgele bir takım pinnerlar tavsiye edecektir. Dilerseniz bunları takip edebilirsiniz.

pinterest hesabı

Bir sonraki aşama ilk pinboardlarınızı (panolarınızı) oluşturmaktır. Burada Pinterest size bir takım ipuçları ve tavsiyelerle yardımcı olacaktır. Hesabınızda istediğiniz kadar pinboard oluşturabilirsiniz. (İpucu: Halihazırda pinterest kullanıcılarının %60’ı kadınlardan oluşmaktadır. Dolayısıyla bayanların ilgisini çekecek panolar oluşturmaya öncelik verebilirsiniz.)

Daha sonra verilen talimatları yerine getirerek “Pin It” butonunu internet tarayıcınıza ekleyin. Bunu yapmak için resimde gösterildiği gibi farenizle butona bastıktan sonra basılı tutarak sürükleyip tarayıcınızın araç çubuğuna bırakın.

Bu kadar! Artık Pinterest’i kullanarak resim ve video raptiyelemeye veya iğnelemeye (!) başlayabilirsiniz 🙂

Not:

Bu yazıya "pinterest üye ol, pinterest kaydol, pinterest hesap aç, pinterest üye olmak, Pinterest Üye Olmadan" ifadelerinin aranmasıyla da ulaşılabilir.

Beğendiniz mi? Paylaşın!

 

Pinterest Hesabı Oluşturmak” hakkında 9 düşünce

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir