Hakkında

PinteresTürk’e hoşgeldiniz. PinteresTürk, internet tarihinin en hızlı büyüyen sosyal medya platformu olan Pinterest hakkında bilgilendirici yazılar bulunan ve bu yeni sosyal medya aracına ilişkin meydana gelen gelişmeleri güncel olarak takip edebileceğiniz bir blog olarak kuruldu. Ancak şu anda hedefi internet kullanım deneyiminize katkıda bulunmaktır. Bu katkı sizi bilgilendirmekten, güldürmeye, ektilemeden, geliştirmeye çok boyutlu olacaktır. Tüm bunları yaparken kullanacağımız pencere Pinterest olacağı için siteye Pinterest Türkiye (PinteresTürk) adı verildi.

Her geçen gün daha fazla kullanıcı Pinterest’e kaydolmakta ve günlük kaydolan kullanıcı sayısı daha önce hiçbir sitede görülmemiş sayılara ulaşmaktadır. Dünya’da, ve tabii ki Türkiye’de, popülaritesinin gittikçe arttığı bu günler, Pinterest’e üye olmak ve bu sosyal medya aracının potansiyelinden en hızlı şekilde faydalanmak için en ideal zaman olsa gerek.

Pinterest en özet haliyle bir görsel paylaşım platformudur. İlk bakışta orta sehpa magazini formatını andırmaktadır. Çünkü kendine özgü ilgi alanları olan farklı panolardan (pinboardlar) oluşmaktadır. Halihazırda Pinterest büyüme potansiyeli ve kendine has paylaşım özellikleriyle LinkedIn, Google+ ve YouTube gibi birçok sosyal medya aracını geride bırakmaktadır. Çünkü şu anda bu üç websitesinin toplamından daha fazla ziyaretçi çekmektedir.

Pinterest bir paylaşım çılgınlığıdır aslında… (ayrıtılı öğrenmek için tıklayın) Dolayısıyla, PinteresTürk genelde görsel öğeler kullanılarak oluşturulmuş bir site olduğu için Pinterest ile paylaşımlar çok kolay olacaktır. Ya da Pinterest ile paylaşımlar kolay olsun diye PinteresTürk’te görsel öğeleri ön planda tutmaya çalışıyoruz da diyebiliriz.

PinteresTürk sizlere Pinterest‘i tanıtan, gelişmeleri takip eden ve Pinterest hesabınızda paylaşabileceğiniz güzel içerikler sağlamaya çalışan bir sitedir. Bu siteye gülmek, öğrenmek, etkilenmek, kısacası güzel vakit geçirmek için geldiğinizi düşünüyor ve bunu başarmak için çalışıyoruz.

Saygılarımızla,