WP Sosyal Medya

WordPress ile bir sosyal medya eklentisi kullanmak, bu günlerin arama motoru optimizasyonu trendini dikkate aldığımızda en akıllıca davaranışlardan biridir herhalde… Çünkü artık Google backlinklerin yanısıra ağırlıklı olarak sosyal medya işaretlerine de bakıyor. İşte, WP Sosyal Medya eklentisi tam da bu görevi yerine getirmek için türetildi.

wordpress sosyal medya

Türetildi diyorum… Zira WP Sosyal Medya eklentisi (plugin) kendi geliştirdiğimiz bir eklenti değildir. Pinterestürk için bir sosyal bar arayışına girdik ve bunun için en uygun seçimin Wp Max Social adlı eklenti olduğuna karar verdik. Çünkü bu eklenti, içerisinde birçok sosyal medya ağını içermekte, aynı zamanda da mashable’da kullanılan sosyal bar tarzında bir dizayn ile bu bağlantıları websitenize entegre etmekteydi. Ancak, eklentiyi kurduktan sonra belli metin esnetmeleri dışında herşeyin İngilizce olduğunu gördük. Bu Türk kullanıcılara hitap eden bir sitede pek de istediğimiz bir durum olmadığı için bu eklentiyi kendi isteklerimiz doğrultusunda değiştirmeye ve Türkçeleştirmeye karar verdik ve bu yeni türetilmiş eklentiye WP Sosyal Medya adını verdik. Yönetici sayfasında ö,ş vb. Türkçe karakterleri İngilizce karşılıklarını görebilirsiniz. Bununla boğuşmadık çünkü bizim için önemli olan işimizi görmesiydi..

Her ne kadar yapılan iş basit gibi görünse de, böyle kapsamlı bir eklentiyi direk Türkçe olarak kullanmak ve hardcoding ile localization sıkıntısına katlanmamak sizin için faydalı ve güzel olur diye düşündük ve bu eklentiyi burada paylaşmaya karar verdik. İşinize yararsa buyrun indirin. Umarız faydalı olmuşuzdur…

Pinterest hakkında bilgi sahibi olmak için tıklayın…

Eklentiyi indirmek için Pinterestürk’ü beğenin veya tweetleyin…

[wplikerewarder]

İndir