tvyo nedir

tvyo nedir sorusunun cevabını henüz kullanamadığım için tam bilemiyorum. Ancak bugün Webit fuarından öğrendiğimiz kadarıyla ileride çok kullanılacak bir medya aracı olacağa benziyor.

tvyo-nedir

 

tvyo aslında ücretsiz bir video izleme platformu. Şu anda Doğuş grubunun kanallarını izleyebiliyorsunuz ancak bu sayı ileride tabii ki artacak. Yayınlar HD kalitesinde sunuluyor ve bir takım alt kanallar var. tvyo akıllı telefonlar ve mobil uygulamaları destekleyen tüm cihazlardan takip edilebiliyor.

tvyo’ya üye olmadan da birçok içeriği doya doya izleyebilirsiniz. Ancak üye olursanız, Facebook ve Twitter’daki arkadaşlarınızın en beğendiği dizileri, en sevdiği şarkıcıları görebilir, sizinle aynı içerikleri izleyen tvyo üyeleriyle sohbet edebilir, “Takip Listem” özelliğini kullanarak sevdiğiniz içerikleri düzenleyebilirsiniz.

TVYO’da hangi kanallar var?

TVYO Doğuş grubuna ait dizi, video ve canlı tv izleme imkanı sunan multimedya yayınları yapan bir site. Şu anda beta yayınında olduğu için kısıtlı sayıda kanal izleyebilirsiniz.  Halihazırda canlı yayın yapılan kanallar şunlar:

  • Star TV
  • NTV Spor
  • NTV
  • Cnbc-E
  • E2
  • Kral TV
  • Kral Pop

Tabi dilerseniz yine bazı dizi ve programları da takip etmeniz mümkün. Ayrıca tvyo’ya ücretsiz üye olarak Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinden video paylaşımı yapabilir, kaçırdığınız dizileri ve sevdiğiniz şarkılardan çalma listesi oluşturabilirsiniz.

Hangi diziler var?

Yerli diziler şunlar: Muhteşem Yüzyıl, İşler Güçler, Behzat Ç., Şubat, İffet, Leyla ile Mecnun, Avrupa Avrupa, Ağır Roman Yeni Dünya, 6 Mantı, Seksenler, Dila Hanım, Bir Erkek Bir Kadın, Sakarya Fırat, Şefkat Tepe, Bir Çocuk Sevdim, Beni Affet, Zengin Kız Fakir Oğlan, Firar, Hayatımın Rolü, Bir Zamanlar Osmanlı, Babalar ve Evlatlar, Küçük Sırlar, Pepee, Böyle Bitmesin, Evlerden Biri, Çıplak Gerçek, Sudan Bıkmış Balıklar, Yetenek Sizsiniz

Yabancı diziler ise şunlar: Game of Thrones, Hit & Miss, Caillou, Lilyhammer, The Newsroom, Web Therapy, Winners & Losers, The Wedding Band

Tvyo Uygulaması

Tvyo uygulaması şu an sadece Apple Store’da, ipad ve iphone dan canlı tv, videoları ve kaçırdığınız dizileri full hd kalitesin de ile takip edebilirsiniz. Tvyo.com şuan için sadece İphone ve İpad için hazırlanmıştır. Çok yakında Android ve Windows Phone 8 için de kullanıcılara sunulacaktır. Bunun dışında bilgisayarınızı televizyonunuza bağlayarak yada IPTV yoluyla, her yerden tyvo ait canlı tv kanallarını ve yayınlarını izleyebilirsiniz.

Sonuç

tvyo ile ilk gazete haberini şurada okumuştum: http://www.ahaber.com.tr/Teknoloji/2012/10/11/izleyiciler-tvyo-ile-tanisti. Ancak artık kendi websitesinden ayrıntılı bilgileri alabiliyorsunuz.

Zengin içeriği ve her türlü ilgi alanına hitap eden kategorileri sayesinde, tüketicilere eğlenceli bir dünya sunan tvyo.com, tüketicilerinin yeni yaşam alanı olmayı hedefliyor. tvyo.com’un ayrıcalıklı dünyasının bir parçası olarak kaçırdığınız dizileri izleyebilir, sevdiğiniz şarkılardan oluşan bir çalma listesi oluşturabilir, gündem haberlerini takip edebilirsiniz. Üstelik tvyo.com’a birçok platformdan ulaşabilirsiniz. Kısacası TVYO ileride çok konuşulacak ve kullanılacak bir siteye benziyor.

Bu eğlenceli deneyime hazırsanız, resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz: http://www.tvyo.com/

Not:

Bu yazıya "tvyo com tr" ifadelerinin aranmasıyla da ulaşılabilir.

Beğendiniz mi? Paylaşın!

 

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir