Dünyadaki En İyi Flash Siteler (Top 10)

Flash bilen tasarımcılar, kullanıcılara görsel olarak zengin, hareketli ve interaktif siteler sunarlar. Standart bloglardan çok farklı olan bu siteler genellikle zengin bütçeye sahip firmalara ait siteler olup, tasarımcıları da Adobe’un Flash programını ustalıkla kullanan ünlü kişilerdir. Bu yazımızda dünyanın en iyi flash sitelerini tanıtmaya çalışacağız.

  • en iyi flash siteleri 3

Bilinen en iyi flash siteler

1. Disney New Fantasyland

Bu site flashı saklı bir harikalar diyarına ziyaretçi çekmek için kullanıyor. Burası denizkızlarının şarkı söylediği, fillerin uçtuğu ve canavarların hikayeler anlattığı bir yer… Eğlencenin internet deneyimi ile buluştuğu güzel bir site görmek istiyorsanız ziyaret edebilirsiniz.

2. The Museum of Me

Intel’in “Benim Müzem” projesi, Facebook hesabınızdan aldığı bilgilerle hayatınızın görsel bir enstantanesini oluşturuyor. Fluid Inc. tarafından Intel için tasarlanan site fotoğraflarınızı, videolarınızı ve durum güncellemelerinizi görsel bir tura dönüştürüyor. Sıkı Facebook kullanıcıları için kesinlikle tavsiye edilebilecek bir site…

3. Old Spice Music Muscle

Old Spice ve Terry Crews, kullanıcılara Terry’nin kaslarını kullanarak ilginç müzikler yapacak şekilde eğlenceli bir flash deneyimi yaşatmak için güçlerini birleştirip bu sitey tasarlamışlar. Bu site kullanıcılara video remixleri ile kendi parçalarını yapmalarına ve bunu Vimeo’ya yüklemelerine olanak sağlıyor. Marka etkileşimi açısından bakıldığında örnek bir site…

4. Flash Driving Game

Flash başka hiçbir oyuna benzemeyen üç boyutlu bir sürüş oyunu. Bu oyunu browserınızda oynayabiliyor ve Facebook üzerinden arkadaşlarınızla skor yarışına girebiliyorsunuz. Bu site normal konsol oyunlarına olan benzerliğiyle nette karşılaşabileceğiniz en iyi Flash oyun sitesi örneklerinden biri olarak dikkati çekiyor.

5. We Choose The Moon

Bu site Apollo 11’in aya inişinin 40. yıl dönümünü kutlamak maksadıyla tasarlanmış. Sitede olayın interaktif bir benzerini geliştirecek şekilde video, ses ve fotoğraflardan yararlanılarak kullanıcıya sanki o gün ayda yürümüş gibi bir deneyim yaşatılması amaçlanıyor.

6. Moodstream

Bu site kullanıcıların inovatif yönlerini geliştirmelerine katkı sağlamak üzere beyin fırtınası yöntemine yeni bir deneyim getiriyor. Mood sliderları ile oynayarak fikirlerin akışını ayarlayabilir ve ilham gelmesini hızlandırabilirsiniz 🙂

7. Monoface

Mono “basit olan daha iyidir” parolası ile iş yapan bir reklam ajansı. Bu ajansın geliştirdiği Monoface bu parolayı doğrulayacak şekilde kullanıcılara 700.000’den fazla eğlenceli surat alternatifi sunan basit bir flash uygulaması.

İlk ona girebilecek diğer bazı websiteleri de aşağıdakiler olabilir.

8. Waterlife

9. Clouds Over Cuba

10. Infinite OZ

En iyi flash web sitelerine ilave edilebilecek tavsiyeleriniz varsa yorumlarınızı bekliyorum.

Not:

Bu yazıya "flash siteler" ifadelerinin aranmasıyla da ulaşılabilir.

Beğendiniz mi? Paylaşın!

 

Dünyadaki En İyi Flash Siteler (Top 10)” hakkında bir düşünce

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir