Rippln nedir ve ne işe yarar?

Yabancı forumlarda son bir aydır Rippln adı verilen bir mobil uygulamadan bahsediliyor. Rippln nedir, ne işe yarar diye soracak olursanız öncelikle aşağıdaki videoyu izleyin.

https://www.youtube.com/watch?v=oPEmPdL4W3I

Evet izlediğiniz üzere, Rippln internetteki iletişime yeni bir boyut kazandıracak ücretsiz bir mobil uygulamanın adıdır. Henüz beta aşamasında olan uygulamayı ancak davet edilerek kullanabilirsiniz.

Bu uygulamanın şu an netin en baskın sitelerinden olan Facebook, Instagram, Pinterest gibi siteleri ile aynı başlangıç aşamasında olduğu ve tamamen piyasaya sürüldüğünde bunların hepsini geride bırakacağı konuşuluyor. Hatta e-posta algımıza bile yeni bir bakış açısı kazandıracağı söyleniyor. Bu ne kadar doğrudur veya ne kadar gerçekleşir bilemiyorum ancak uygulamanın konsepti ve mantığı bana ümit verici geldi.

Rippln’ın diğer sosyal uygulamalardan ayrıştığını iddia ettiği özelliği, insanların kullanımıyla hep kendi kazanan bu dev sitelerin/uygulamaları aksine, Rippln’in kullanıcılarını da ödüllendireceğini belirtmesi… Bu ödül nasıl olur bilinmiyor ancak Rippln’e para kazandıranlara, Rippln’in de para kazandırmayı hedeflediği söylenebilir.

rippln-nedir

Rippln ne işe yarar?

Rippln ile en temel olarak insanlar sosyal olarak etkilerini dünya çapında takip edebilecekler. Yani oluşturduğunuz bir iletinin kimlere iletildiğini, nasıl iletildiğini ve hangi ülkelerde yankı bulduğunu görebileceksiniz. Kısacası kartopu etkisini (viral büyüme) takip edebilecek ve sosyal medyanın gücünü anlayabileceksiniz. Dolayısıyla online pazarlama açısından Rippln’in önemli bir araç olacağı rahatlıkla söylenebilir. Hangi pazarlamacı böyle bir etkinin takibini yapmak istemez ki…

Rippln nasıl kullanılıyor?

Söylediğim gibi Rippln bir mobil uygulama. Bir ileti oluşturuyorsunuz, tüm sosyal çevrenize gönderiyorsunuz. Daha sonra bu iletinin nasıl paylaşıldığını, nerelere gittiğini ve nasıl bir etki oluşturduğunu takip edebiliyorsunuz. Kullanımı çok basit, üye olduğunuzda anlayacaksınız.

Rippln davetiyesi nasıl alınır?

Rippln’e her üye olanın 5 Rippln davetiye hakkı vardır. Her davetiye gönderildikten sonra 24 saat içinde üye olunmalıdır, yoksa davetiye geçerliliğini kaybeder. Tüm bu 5 davetiye kullanılıp, arkadaşlarınız başarı ile Rippln’e üye olurlarsa 5 davetiye hakkınız daha olur ve bu böyle beşer beşer devam eder.

Eğer Rippln ile tanışmak ve Rippln davetiyesi almak istiyorsanız lütfen aşağıda yorumlarınızı paylaşabilir ve ileşitim formunu kullanarak bana mesaj atabilirsiniz. Kısa süre sonra belirttiğiniz e-posta adresinize davetiye gönderebilirim.

Sonuç olarak, mobil uygulamaların en önemli araç olarak ortaya çıktığı günümüzde Rippln gibi bir uygulamanın insanlar arasında yankı bulmamasını düşük bir olasılık olarak görüyorum. Dolayısıyla siz de erkenden Rippln davetiyesi alarak Rippln üyesi olun ve erkenci olmanın avantajlarından yararlanın.

Beğendiniz mi? Paylaşın!

 

Rippln nedir ve ne işe yarar?” hakkında 6 düşünce

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir