Rebel Mouse Nedir?

Rebel Mouse nedir diye merak ediyorsanız, sosyal medya gelişmelerini iyi takip ediyorsunuz demektir. Eğer bu soruyu sormuyorsanız, sosyal medyada yaşanan yeniliklerden haberdar olmalısınız. Çünkü RebelMouse, Facebook, Twitter ya da Pinterest gibi çok popüler olabilecek yeni bir sosyal medya sitesi…

İnsanlar sosyal medya deyince, genelde Facebook ve Twitter’dan, şu sıralarda ise ilave olarak Pinterest’ten bahsederler. Kullanıcılar bu sitelerde hatırı sayılır şekilde zaman harcar ve çeşitli paylaşımlarda bulunurlar. Bu tip insanlar için yeni bir sosyal medya sitesi hiç bir anlam ifade etmez çünkü zaten büyük siteler vardır. Ama sosyal medya hayatları açısından bir şey isterler. O da “hız”.

rebelmouse nedir

İşte, Rebel Mouse adındaki bu yeni sosyal medya sitesi, bilgisayar kurtlarının bu talebine cevap veren bir özellikle geliyor. Bu site kullanıcılarına tüm sosyal medya profillerini (hayatlarını) tek bir yere topluyor. Kulağa ne kadar hoş geliyor, değil mi?

RebelMouse nedir, ne getiriyor? Diğer sosyal ağlardan farkı ne?

Bu sitenin aslında insanların internetteki anasayfası olma gibi bir iddiası da var. Zaten sloganı da “Sosyal Anasayfanız” anlamına geliyor. Çünkü, bir çok insanın böyle bir ihtiyacı ve talebi olduğunu siteyi kuran ve Huffington Post’un da eski teknik ekibinde olan Paul Berry ifade ediyor. Rebel Mouse ilk bakışta, aynı Pinterest’teki gibi bir zaman tüneli formatında, sosyal hayatınızın dijital bir gazetesi gibi… Ama biraz zaman geçirdiğinizde bunun daha ötesinde bir site olduğunu farkediyorsunuz. Çünkü bu platform yukarıdaki ihtiyaca cevap verecek şekilde tüm sosyal medya profillerinizi devamlı olarak güncellenen tek bir anasayfada toplamanızı sağlamayı hedefliyor. İlk başta Facebook ve Twitter’la entegre olan platform, bu günlerde Pinterest, Instagram, Youtube ve Tumblr gibi sosyal ağlarla da birlikte çalışabiliyor.

Bir e-posta adresi ile oluşturduğunuz RebelMouse hesabı ile birden fazla kişisel ve site profili oluşturabilirsiniz ki bu da çok kullanışlı bir özellik. Rebel Mouse’da basit hesaplar ücretsiz kullanılabiliyor. Ancak site uzun vadede para kazanmayı hedeflediği için profesyonel kullanımlar için aylık $3 gibi bir ücret almayı planlıyor. Burada profesyonel kullanımı, platformun direk bir domain’in anasayfası gibi kullanılabilme özelliği olarak özetleyebiliriz. Yani eğer https://www.rebelmouse.com/PinteresTurk/ adresini pinteresturk.com adresine yönlendirirsem, sitemizin anasayfası RebelMouse hesabımızı, yani paylaşımlarımızı gösterir.

Bu yeni platform ayrıca mobil uygulamalarda da çalışabiliyor. Bu özellikle hedeflenen ise yine orjinal bir yenilik. RebelMouse büyük kitleler tarafından takip edilen insanlara kendilerine özel uygulamalar geliştirmelerine izin vererek, takipçilerinin bu uygulama vasıtasıyla kendilerini takip etmelerini sağlayacak. Yani diyelim biz PinteresTürk’ün sosyal hayatını bir uygulamada toplamak istiyoruz. O zaman Rebel Mouse vasıtasıyla bir uygulama oluşturacağız. Daha sonra takipçilerimiz bu uygulamayı mobil cihazlarına yükleyecek ve herhangi bir tarayıcıya gerek kalmadan uygulama üzerinden bizi takip edebilecekler. Nasıl fikir?

Sonuç

Rebel Mouse hakkındaki görüşler de aynı Pinterest hakkında ilk zamanlarında oluşan görüşler gibi… Yani ileride popüler olacak bir sosyal medya platformuna dönüşeceği tahmin ediliyor. Bunu destekleyen en büyük özelliği de yukarıda bahsettiğimiz şekilde tüm sosyal medya profillerinin merkezi olarak idare edilebilmesi ki bu gerçekten çok beğeni toplayacak bir yenilik. Rebel Mouse Türkiye kullanıcıları halihazırda çok az. Dolayısıyla beta sürümünde olan RebelMouse’un ilk Türk kullanıcılarından biri olmak istiyorsanız, hemen bir hesap oluşturarark bu trene erken binin derim.

Beğendiniz mi? Paylaşın!

 

Rebel Mouse Nedir?” hakkında 3 düşünce

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir