Pinterest Takipçi Arttırma Yolları

Pinterest’ten maksimum faydayı sağlamak için elbette takipçilerinizi artırmanız en önemli husustur. Nasıl takipçisiz bir twitter hesabı veya arkadaşsız bir facebook hesabı bilgili/ilgili bir internet kullanıcısı için pek bir anlam ifade etmiyorsa, aynen öyle de takipçisiz bir pinterest hesabı hiç bir işe yaramayan bir internet aracı olarak kalacaktır.

takipçi artırma

Bu yazımda Pinterest hesabınıza takipçi alma ve Pinterest takipçi arttırma yollarından bahsetmeye çalışacağım. Bunların en başarılı teknikler olduğunu tabii ki savunmuyorum ancak genel kabul görmüş kurallar olarak değerlendirebilirsiniz. Şimdi bunları dört başlık altında inceleyelim.

1. Kalite & Değer

Öncelikle, eğer gerçek ve ilgili takipçiler almak ve bunlarla iletişimde bulunmak istiyorsanız, onlara kaliteli ve maddi/manevi bir değeri olan pinler sunmalısınız. Aksi takdirde diğer kullanıcılar sizin gerçek bir kişilikten ziyade sahte bir spammer olduğunuzu düşünecek ve sizi hiç takip etmeyecek veya takip etmekten vazgeçeceklerdir. Peki… Kalite ve değer nedir ve nasıl ölçülür o zaman? dediğinizi duyar gibi oluyorum. Bu konu tabii ki çok su götürür ancak örnek vermek gerekirse, belli bir konuda bilgilendirme yapan bir infografik (bilgi grafiği), yorum içeren bir kitap fotoğrafı veya kullancıların duygularına hitap eden görseller bu kapsamda sayılabilir…

2. Sıcak Konular

Gündemdeki konuları takip ederek bunlar hakkında ilk pinleri yayınlarsanız, bu konulara ilgisi olan kullanıcıların dikkatini çekebilir ve bunlar tarafından takip edilme şansınızı artırabilirsiniz. Günlük dikkat çeken haberler ve spor müsabakalarına ilişkin resim ve videolar bu konuda size yardımcı olacaktır.

3. Etkileşim

Pinterest takipçi artırma yöntemlerinin belki de en önemlisi diğerleriyle etkileşimde bulunmaktır. Evet… takip edilmek istiyorsanız, ilgili olduğunuz konulardaki pinler hakkında arama yapın ve bu pinlere yorumlar veya yorumlara cevaplar yazın, bu pinleri beğenin ve paylaşın. Bu hareketler hemen diğerlerinin dikkatini çekecek ve sizi takip listelerine eklettirecektir.

Şimdi, Pinterest’te bir kullanıcının dikkatini çekmek için kullanabileceğiniz bir ipucu vermek istiyorum. Örneğin, çok takipçisi olan bir kullanıcı var ve siz eklediğiniz bir pinin bu kullanıcı tarafından repin yapılmasının büyük kitlelere ulaşmak adına önemli olduğunu düşünüyorsunuz. O zaman bu kullanıcın dikkatini eklediğiniz pine çekmek için pin açıklamasının sonuna @kullanıcıadı (tabii ki o kişinin kullanıcı adı) ekleyin. Bu durumda eklediğiniz pin o kullanıcının zaman tünelinde görünecektir. Ancak bunun için o kullanıcının en az bir panosunu takip ediyor olmanız gerekiyor.

4. Devamlılık

Herşeyde olduğu gibi burada da devamlılık şart. Eğer “Pinterest’i hem kendim hem de işim için yoğun olarak kullanacağım ve takipçilerimi mutlaka arttırmam lazım” diyorsanız, hesabınızın belli bir rutin dahilinde işleyen aktif bir hesap olması çok önemli. Dolayısıyla bir gün 20-30 pin ekledikten sonra bir ay hiç bir aktivite sergilemeyip, sonra “aaa.. bi de pinterest diye bi şey vardı hadi biraz daha pin ekleyeyim deyip 50 pin daha eklerseniz ve bu şekilde  kesikli olarak pin eklemeye devam ederseniz, bu takipçi sayınızı arttırmaktan ziyade azaltacaktır. Dolayısıyla, istikrar önemli… Aralığınızı siz belirleyin (hergün, iki günde bir, haftada bir vs…) ancak istikrarlı bir şekilde pin ekleyin. Faydasını göreceksiniz.

Bunların dışında söylenebilecek bir şey daha varsa o da sizi takip eden bir hesabı sizin de geri takip etmenizdir. Bu daha fazla kitleye ulaşmanız ve sizi takip edene bir teşekkür etmeniz açısından faydalıdır. Ancak, burada da takip ettiğiniz hesapların kalitesi önem arz ediyor. Yukarıda bahsettiğimiz hususlara pek dikkat etmeyen hesapları takip ederek takip edildiğinizden (sizi takip eden sayısı) fazla hesap takip ederseniz (sizin takip ettiklerinizin sayısı), pek de kayda değer bir hesap görünümü vermezsiniz. Bu nedenle kendi takip ettiğiniz hesapları da ara sıra kontrol etmekte fayda var.

Sonuç olarak burada pinterest hesabınıza nasıl daha fazla takipçi alabiliriz sorusuna cevap vermeye çalıştım. Bunları uyguladığınız takdirde belli bir süre içinde takipçi sayınızda artış olduğunu gözlemlersiniz diye düşünüyorum. Ancak tabi önemli olan bunları uygulayacak zamanı bulmak ve uygulamak. Pinterestürk hesabında bunları uygulamaya koyabilseydim herhalde takipçi sayım hit yapardı ama nerde o zaman… Umarım siz uygular ve faydasını görürsünüz.

Not:

Bu yazıya "pinterestte takipçi arttırma, pinterest takipçi arttırma, pinterest takipçi hilesi" ifadelerinin aranmasıyla da ulaşılabilir.

Beğendiniz mi? Paylaşın!

 

Pinterest Takipçi Arttırma Yolları” hakkında 7 düşünce

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir