Pinterest Benzeri Siteler

2012’ye damgasını vuran bir site varsa, o da şüphesiz Pinterest’tir. Görsel imlemeye dayalı bir sosyal medya sitesi olan Pinterest, şu anda alexa sıralamasında 35. gözüküyor. Doğal olarak, Pinterest görsel imleme siteleri arasında açık ara önde gidiyor. Ancak bu tarzda ne ilk ne de tek site Pinterest değil. Ona benzeyen fakat aynı popülerlikte olmayan bir çok site var. Bunlar Pinterest’e alternatif olarak düşünülmemekle beraber, aralarında işinize yarayabilecekler olabilir.

pinterest benzeri siteler

İşte size en bilinen Pinterest benzeri siteler:

1. Dribbble

Bu site daha çok dizayn işi ile ilgilenenler için… Burada yüksek kalitede orjinal resimler paylaşılıyor. Renge göre bile arama yapılan sitede bulunduğu yere ve yeteneklerine göre dizayn ustaları bulabilirsiniz.

2. Weddinggawker

Düğün planlıyorsanız doğru adrese geldiniz. Bu platformdaki tüm fotoğraflar tüm dünyadaki evlilik fotoğrafçıları tarafından ekleniyor. Dahası, eklenen görseller site editörleri tarafından değerlendirilerek en kaliteli ve güzel olanlar yayınlanıyor.

3. We Heart It

Pinterest’in biraz daha genç işi versiyonu… İçinde birçok görsel bulunduran sitede ana tema güzel yüzler ve giyim kuşam…

4. Wanelo

Alışveriş tutkunları için tasarlanmış bir site… Başka yerde görmediğiniz ürünleri ve duymadığınız markaları Wanelo’da bulmanız mümkün. Kendi satış yapmamakla birlikte almak istediğiniz ürünün üzerine tıkladığınızda sizi orjinal satıcıya yönlendiriyor.

5. FFFFOUND!

İçerisinde barındırdığı mükemmel fotoğraf arşivi nedeniyle fotoğrafçılar arasında popüler olmuş bir resim imleme sitesi…

6. Zootool

Herşeyi düzenlemeyi sevenler için güzel bir organizer sitesi. Burada en çok beğendiğiniz resimleri, videoları, websitelerini, yazıları, dokümanları, bağlantılar vb. bir çok şeyi toplayabilir, düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Zootool kolay arayüzü ve diğer bloglarla uyumlu çalışabilme özelliğinden dolayı tercih edilmektedir.

7. Designspiration

Dizayn, mimari, fotoğrafçılık ve moda konusunda ilham verici olabilecek süper bir sanal mekandır. Resimler yüksek kalitedir ve kullanıcılar tarafından siteye eklenir.

8. Gentlemint

Erkekler için tasarlanmış bir Pinterest diyebiliriz. Bazı erkekler Pinterest’in kadınca bir site olduğunu düşünüyor. (İstatistikler de bunu destekliyor aslında) Daha erkeksi bir Pinterest arıyorsanız Gentlemint sizin için.

9. Trippy

Seyahati seven insanlar için süper bir yer imleme sitesi. Bu siteyi seyehatlerinize ilişkin fikirlerinizi paylaşmak ve seyehatlerinizi planlamak için kullanabilirsiniz.

10. Etsy

Etsy, Pinterest’ten çok önceleri yaygınlaşmış, akışkan dizayna sahip bir alışveriş platformu. Bu siteyle ilgili önemli bir istatistik şu ki, Pinterest’in pin kaynakları arasında birinci konumda bulunuyor.

11. Chill

Video bookmarking denince ilk akla gelen site Chill’dir. Pinterest’e benzeyen dizaynı ile içerisinde birçok viral video bulunur. Bunların tümünü izlemek mümkün olmasa da birçok güzel video keşfedebilir ve izleyebilirsiniz.

12. Ology

Ology internette yükselen trendlere (trending) ilişkin son haberleri bulabileceğiniz güzel bir platform.

13. Knack Registry

Evlilik teması üzerine dizayn edilmiş yeni bir sitedir. Evlilik merasimleriniz ile ilgili misafirlerinize planlarınızı aktarabileceğiniz ve onların oluşturduğunuz panolardaki ürün veya servisleri almalarını sağlayacak yenilikçi bir fikirle geliyor.

14. Postwire

Postwire, işletmeler ile müşterileri arasında bir bağ kurmak üzere, işletmelerin müşterilerine özel panolar oluşturmasına izin veren bir sitedir. Müşterilerinize sayısız e-posta göndermek yerine bu platform sayesinde herşeyi içeren sadece bir link göndermeniz yeterli.

15. 500px

500px, dünyanın dört bir tarafından işini bilen fotoğrafçıların ilham verici fotoğrafları paylaşıp, keşfettiği yüksek kaliteli bir fotoğrafçılık komitesidir.

16. Springpad

Springpad, daha çok işletmeleri hedef alan Pinterest’e yakın bir websitedir. Pinboardların yerini burada “notebook”lar almıştır.

Liste zamanla güncellenecektir. Önerileriniz varsa yorumlarda belirtiniz.

Not:

Bu yazıya "pinterest benzeri siteler, pinterest gibi siteler, we heart it gibi siteler, pinterest tarzı siteler, pinterest benzeri" ifadelerinin aranmasıyla da ulaşılabilir.

Beğendiniz mi? Paylaşın!

 

Pinterest Benzeri Siteler” hakkında bir düşünce

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir